Ogród w Twoim stylu
Masz prawo do kreowania Twojej przestrzeni. Może to być ogród traw, zapachów, drewna, ogród z przestrzenią dla psów, które kochasz, ogród ziołowy… Bogactwo roślin i materii, to ogromne bogactwo natury, które ciągle inspiruje do tworzenia nowych scenerii wnętrz ogrodów.
Rada projektanta ogranicza się wówczas do bycia strażnikiem zasad prawidłowego funkcjonowania ekosystemu ogrodu i jego harmonijnego wyglądu.
Ogród w stylu barokowym
Jest odpowiedni dla ludzi, którzy cenią sobie porządek, ład i spokój. Samym ograniczeniem w ogrodzie są już rośliny – strzyżone o surowej formalnej lini, zimnozielone, nie poruszając gospodarzy szumem, zmianami pokroju, barwą, posadzone planowo w układzie, w którym nie ma przypadkowości. Po osiągnięciu przez rośliny ostatecznych rozmiarów ogród pozostaje niezmienny, prawie taki sam o każdej porze roku.
Przestrzeń organizują obródki bukszpanowe i żwirowe ścieżki.
Ogrody nowoczesne
Zwieńczają architektoniczną zabudowę współczesnych centr handlowych, nowoczesnych zabudowań miejskich, czy domów mieszkalnych o surowym, przejrzystym, prostym układzie. W tej kompozycji brak jakichkolwiek nieistotnych szczegółów według zasady „im mniej tym lepiej”. Wszystkie elementy ogrodu są tu dla spełnienia konkretnej funkcji: basen kąpielowy, taras, trawnik, prostokątna piaskownica… Dominują zdecydowane, czyste barwy, proste i geometryczne kształty. Rośliny mają architektoniczny pokrój i występują pojedynczo jako dodatek do całej masy „zimnego” surowca lub posadzone są w grupach w konkretnych liniach kontrastując ze sobą pokrojem i barwą.
Ogród angielski
Otwarty i sentymentalny, zespolony z otaczającym krajobrazem dając odczucie, iż cała przyroda dokoła nas jest ogrodem. Charakter roślin oraz ukształtowanie terenu ma tylko urozmaicić istniejący już element otoczenia i „doprowadzić” go bliżej domu lub odwieźć go dalej np. strumyk, dolinę , trawnik. Należy pozwolić „przelewać się” światu zza płotu do wnętrza ogrodu i odwrotnie. Należy pamiętać, że murki oporowe ze starej cegły, nadrzędnie konieczne, roślinność celowo wymykająca się spod kontroli, to istotne elementy ogrodu angielskiego. Wymaga on niesamowitej umiejętności pielęgnowania go przez cały rok dając jednocześnie wrażenie jakoby nie zaznał dotyku ręki od lat. Przy otwartych granicach tego ogrodu wewnętrzna część często jest podzielona na odrębne „pokoje” o różnorodnych funkcjach. Ważnym elementem tych „zielonych pokoi” są rośliny w stylowych kamiennych donicach, żeliwne detale, wygodne meble ogrodowe, róże rozpięte na metalowych podporach i przy wejściach do domu.
Ogród wiejski
Swojski ze swobodnym klimatem zespolony z domem otwartym na otoczenie. Trzeba tylko dobrze „podretuszować” widok z każdego okna, dopasować jego dynamikę do charakteru pomieszczenia, z którego „wychodzi” i zespolić to wszystko w naturalistyczny pejzaż o określonym charakterze.
Ogrody wiejskie otoczone są często drewnianym płotem lub ogrodzeniem z surowego kamienia. Rabaty kipią różnorodnością barw i form starych, popularnych roślin, oczywiście ulubionych przez gospodarzy. W tych ogrodach dobrze wygląda wszystko, co stare i „zużyte”.